Кошик
8 відгуків
+380984697824
+380984697824
+380984697824
+380503137758

Невеликий розповідь про Туреччині. Геліоколектори.

Невеликий розповідь про Туреччині. Геліоколектори.
на кожній даху житлового будинку встановлені геліоколектори, причому не один, а кілька

03.05.19

Я дуже люблю подорожувати, але в Туреччині довелося побувати тільки цим (2016 м) влітку. Причому, готель вибрала такий, що представниця турфірми тільки руками розвела. «Ну як Ви виберете, так виберете!». Коротко готель можна було описати наступним чином:

-до моря більше кілометра,

-їжі дають мало, тільки дієтична, випивка заборонена як клас,

-знаходиться в дикому закутку, через паркан від аеропорту зі стратегічними Натовськими бомбардувальниками,

-літаки літають прямо над головою.

Коли я розповідала кому-небудь з літака, куди ми направляємо з чоловіком, народ мабуть подумки крутив біля скроні і на зворотному шляху в аеропорту до мене підійшла ціла делегація з розпитуваннями «Ну як?». Розповідати, чесно кажучи, можна було до нескінченності - і про величезних черепах, і про непередаваною дикій природі, і про чудесне дикому пляжі і найчистішому морі, про який я до сих пір згадую з сумом. Але розповісти в цій статті хочеться про інше - про сонячних батареях і геліо-колекторах.

Величезне поле сонячних колекторів в готелі подиву не викликало. Природно, сонячна країна, більше 10 басейнів в готелі, в яких потрібно підтримувати комфортну температуру і забезпечувати гарячою водою відпочиваючих.

Вразив маленьке містечко Даламан, в який ми вирушили на таксі купити додому солодощі та сувеніри. Вулиці були, наче вимерлі. Подекуди сиділи місцеві жителі і попивали чай з невеликих стаканчиків. Вразило те, що на кожній даху житлового будинку встановлені геліоколектори, причому не один, а кілька, мабуть за кількістю квартир. Оскільки вдома не дуже високі-3-4 поверхи, то всі ці колектори просто кидалися в очі, а величезна їх кількість просто вражало.

Повернувшись в готель, спеціально запитали, чому колекторів Погоди так багато і наскільки вигідно їх використати. На що було отримано відповідь, що, оскільки Туреччина країна дуже південна, то колектори і дають гарячу воду, і опалюють приміщення. Адже їх зима по температурі дорівнює нашої осені. Але ж і в Україні можна опалювати приміщення і навесні, і восени сонячними колекторами і не платити за опалення і гарячу воду три сезони в році. Чому ж у нас вони не користуються такою популярністю?

«Мабуть, у вас рахувати не вміють» - ми отримали відповідь.

З інтернету дізнаємося, що "Туреччина зайняла 17-е місце в міжнародному рейтингу держав, відповідально відносяться до проблеми виснаження традиційних енергоносіїв", повсюдно використовуючи альтернативні джерела отримання енергії.

А чому б і не використовувати?

Адже окупність сонячних колекторів-від 3-5 до 7-9 (для побутових і комерційних систем відповідно).

Безпека колекторів -системи сонячного теплопостачання вважаються одними з самих надійних, безпечних і довговічних.

В міжсезоння і влітку - можна повністю відмовитися від споживання газу та електроенергії,

Взимку заощадити на енергоносіях 40-60%- це дуже вигідно, при наших постійно зростаючих тарифах.

І найголовніша вигода - поставив геліоколектор за 2 - 2,5 тис дол і 25 років доплачуй залишок-

60-40 % відповідно і тільки взимку.

Але, що особливо радує, що формула «Ваші не вміють рахувати» до наших реалій не підходить. Вміють наші вважати, ще як вміють. Просто немає у наших людей довіри до банків з їх «теплими кредитами». Адже багато встигли взяти кредит, який дядько Ющенко перевів у доларовий. На зарплату особливо не розгуляєшся. Ось і виходить, що платять менше ті, хто має гроші і вміє рахувати.

І, як тільки в Україні держава дасть можливість людям брати кредити під нормальний відсоток і у нас всі дахи будинків покриються пластинами сонячних батарей і рамками геліо-колекторів.

Адже сонце світить для всіх.

Інші статті