Кошик
8 відгуків
+380984697824
+380984697824
+380984697824
+380503137758
  • ООО "ИТ Стрим"
  • Статті
  • Сонячна станція під "зелений тариф" на "батьківській хаті". Відмінний варіант. Сонце світить, бізнес працює.

Сонячна станція під "зелений тариф" на "батьківській хаті". Відмінний варіант. Сонце світить, бізнес працює.

Сонячна станція під "зелений тариф" на "батьківській хаті". Відмінний варіант. Сонце світить, бізнес працює.
Всі звикли, що сонячні електростанції встановлюються якщо не на дуже «крутих» будинках, то, як мінімум, на нових і сучасних. Тут ситуація була з точністю до навпаки.

03.05.19

Грудень 2016. Морозний зимовий ранок. Ми їдемо фотографувати черговий об'єкт - сонячну станцію на 30 кВт. Оскільки сума за зеленим тарифом у 2016 р. за 1 кВт виробленої енергії була 19 євроцентів, а 2017 ставала 18 євроцентів, що в підсумку призводило до відчутного зменшення отримуваного прибутку, багато потенційні клієнти, які вже зібралися ставити, але довго думали, торгувалися, раптом прокинулися в кінці грудня 2016 р., в результаті чого, наші монтажники змушені були працювати в прискореному режимі і на подовженому робочому дні.

Одним з таких клієнтів був Сергій (ім'я змінено). Він довго збирав інформацію в різних постачальників, ставив безліч питань, завзято торгувався. Це все стандартна ситуація – рідко хто викладає купу грошей не заглиблюючись і не торгуючись. Цікавим і не стандартним був сам об'єкт, на якому встановлювалася станція.

Всі звикли, що сонячні електростанції встановлюються якщо не на дуже «крутих» будинках, то, як мінімум, на нових і сучасних.

Тут ситуація була з точністю до навпаки.

Сергій, маючи успішний бізнес в Києві, вирішив встановити сонячну станцію на старенькому батьківському будинку і господарських прибудовах.

Так і з'явився цей дивний об'єкт - сонячна станція «батьківщина", якаівській хаті».

Працювалося на об'єкті дуже легко. Нашим монтажникам була виділена тепла кімната, де можна було погрітися, попити чаю і посидіти трошки, адже перебувати цілий день на даху на морозі дуже проблематично.

Мама Сергія пригощала хлопців варениками з капустою, переживала, «щоб хлопці не померзли». Все било просто чудово. Відмінна сонячна, хоч і злегка морозна погода. Монтаж йшов швидко.

 

Ось панелі монтуються на самому «батьківській хаті». Кут нахилу даху, дозволяє розташовувати панелі паралельно даху. Тобто немає ускладнених конструкцій для зміни кута нахилу. Відповідно ,це позначилося на вартості кріплень і вартості самого монтажу – монтаж був дешевше, ніж в тому випадку, коли кут нахилу панелей потрібно змінювати.

Успішно встановлюються панелі на літній кухні. Будівля не нове, але міцне. Кут нахилу також змінювати не потрібно. Цей факт здешевлює монтаж і зменшує його час. А часу катастрофічно мало до Нового Року.

А в цьому сарайчику раніше, сто відсотків, тримали сільськогосподарських тварин або птицю. Ну і що. Панелі відмінно стають. Адже сонцю все одно, де стоять панелі - навіть на маленькому сільському сарайчику буде вироблятися електрична енергія..

Хлопці – монтажники працювали кілька днів і встигли подружитися з цією господарською кішечкою, яка спочатку так переживала, що у дворі чужі й ховалася, а потім рішуче не хотіла відпускати наших монтажників, супроводжуючи їх по двору і весь час намагаючись обтиратися про їх взуття. Ще б - такі чоботи, як у нашого технічного директора, який курирував монтаж, справлять враження на кого завгодно.

Ну ось. Ще один об'єкт закінчений. Ще один бізнес запрацював. Ще один будинок став незалежним від комунальних платежів. У результаті всі задоволені.

Але найголовніше, небо, хоч трошки , але чистіше.

Андрієнко Антоніна.

Інші статті