Кошик
8 відгуків
+380984697824
+380984697824
+380984697824
+380503137758

Класифікація сонячних панелей:Tier1, Tier2. Tier3.

Класифікація сонячних панелей:Tier1, Tier2. Tier3.
часто ми стикаємося з ситуацією, коли постачальники, що видали прайс, явно «розводять на гроші» клієнтів, оперуючи незнайомими словами, яскравими графіками та малюнками. І найнеприємніше - багато на це ведуться.

03.05.19

Фото It Stream.Класифікація солнечнх панелей:Tier1, Tier2. Tier3. Не стати жертвою предприимчевого продажника.

Спочатку планувалося написання статті з описом класів сонячних панелей, виробників і коротких характеристик.
Але, як завжди, людський фактор наклав свій відбиток на виклад і на зміст статті. Причина – дзвінки клієнтам і спілкування з ними. Наша компанія – «Іт Стрім»- працює таким чином, що клієнти самі залишають заявки по рекламі, після чого наші менеджери – технічні фахівці – передзвонюють їм і з'ясовують причини залишення такої заявки.
Одні –просто хочуть отримати загальну інформацію – в цьому випадку менеджери розповідають про види сонячних станцій, види панелей, кріплень, коли можна встановити станцію, а коли можна і т. д. Такі клієнти найчастіше не готові до купівлі, вони послухають і пропадають. Деякі з'являються через якийсь час і починають задавати питання вже більш предметно.
Другі вже мають якусь інформацію, цікавляться, яку станцію вони можуть встановити на своїй ділянці – така розмова зазвичай закінчується проханням надіслати комерційну пропозицію. Ці клієнти зазвичай просять час подумати. Багато з них через деякий час повертаються і просять надіслати монтажників на заміри, а деякі зникають. Іноді, через час, ми дізнаємося, що цей клієнт купив станцію в іншої компанії. Ну що ж, значить хтось навів більш переконливі аргументи на користь своїх послуг.
Третя категорія – це люди, детально вивчили всі про встановлення сонячних станцій, які пропрацювали багатьох постачальників і мають на руках прайси на установку. Це абсолютно нормально – кожна людина хоче отримати оптимальне співвідношення ціна-якість в рамках свого бюджету.
І часто ми стикаємося з ситуацією, коли постачальники, що видали прайс, явно «розводять на гроші» клієнтів, оперуючи незнайомими словами, яскравими графіками та малюнками. І найнеприємніше - багато на це ведуться.
Так, нещодавно ми спілкувалися з клієнтом, якого більше цікавили графіки і малюнки, ніж реальний виїзд на місцевість –який запевняв, що інвертор економ-класу виробництва Китай дуже хороший –адже вартість його в прайсі була не на багато нижче вартості інвертора преміум-класу, який йому запропонувала наша компанія.

Фото It Stream.
Також зіткнулися з тим, що в прайсі подзвонив клієнта сонячні панелі Amelie Solar - не Tier1 - по вартості були вище, ніж панелі класу Tier1, які пропонували наші менеджери. І, при цьому, подзвонив довго розповідав, що панелі просто чудові.
Тобто в процесі роботи, ми стикаємося з ситуацією, коли бажають придбати станцію деякі постачальники повідомляють явно недостовірні дані і ставлять некоректні ціни.
Тому, стаття була перероблена з просто описовою в інформативно - предостерегательную, а саме -допомогти розібратися у видах сонячних панелей і ціни на них.
І вже в процесі написання статті, переглядаючи інші сайти, випадають в топі, виявила інформацію, яка не зовсім коректно відображає реальну ситуацію.
Через кілька специфічної класифікації сонячних панелей - немає ні преміум, ні економ класів і в описі класів немає технічних характеристик, тому деякі постачальники реально недобросовісно спотворюють інформацію і примудряються продавати панелі більш низької якості за завищеними цінами.
Питання не в тому, що панелі погані або хороші - зараз всі панелі робляться на заводах, тобто вони всі хороші, але автомобілі теж все виробляються на заводах. І всі розуміють, що є Порше, Бентлі, є Мерседес, Ауді, БМВ, є Форд, а є і Таврія. І кожен, купує автомобіль, реально розуміє, автомобіль якого класу він бере, реально орієнтується в ціні і реально розуміє, чого чекати від цього автомобіля.
Також і з сонячними панелями.
І так, як же класифікуються сонячні панелі.
Є три класи панелей, які називаються Tier 1, Tier 2, Tier 3.
Tier 1 – найвищий рівень якості –по-суті, преміум-клас.
На сонячні панелі Tier 1 припадає лише 2% світового ринку фотоелектричних модулів - інформація взята з інтернету.
Компанії, що виробляють панелі класу Tier 1:
- інвестують значні кошти у проведення науково-дослідних робіт (R&D), мають власні патенти, постійно внедрют нові інноваційні підходи та рішення в організації виробництва та технологічних процесів,
-мають власне вертикально інтегроване виробництво, яке включає:
-повний цикл виробництва, починаючи від вирощування кремнієвих пластин, виробництва фотоелектричних елементів і закінчуючи складанням фотоелектричних модулів.
- проводять жорсткий контроль якості на всіх виробничих етапах,
-на виробництвах висока ступінь автоматизації всіх виробничих процесів,
-вплив людського фактору зведено до мінімуму,
-постійно працюють над вдосконаленням всіх технологічних операцій, вважаючи їх бездоганність основним чинником високої якості готової продукції,
– компанія, чия продукція відноситься до рівня якості Tier 1, на світовому ринку сонячних технологій працює не менше 5 років,
-гарантія на сонячні панелі на строк не менше 10-15 років.
Чому вимога до перебування на ринку більше 5 років?
Останні 5 років сонячна енергетика переживає справжній бум.За цей час на ринку з'явилося безліч виробників сонячних панелей, чиє число давно обчислюється тисячами найменувань і брендів. При цьому багато хто з них не змогли витримати жорсткої конкуренції і припинили своє існування. Так що саме 5 років – це показовий термін для даної високотехнологічної галузі. Якщо компанія працює більше цього часу, то це говорить про те, що вона змогла правильно організувати виробництво сонячних панелей і елементів, налагодити їх реалізацію та підтримку клієнтів, у своїй діяльності вона орієнтована на довгострокове функціонування. Чим довше працює компанія на ринку, тим вище ймовірність того, що вона виконає всі заявлені нею гарантійні зобов'язання. Компанії-виробники рівня Tier 1, як правило, дають гарантію на свою продукцію (сонячні модулі та панелі) на строк не менше 10-15 років.

Фото It Stream.
Тому продукція ТОП-брендів Tier 1 – це високотехнологічні зразки з дуже високою надійністю і гарантією якості. Якщо порівняти рейтинги Tier 1 за кілька останніх років, то можна відзначити, що лідируючі позиції залишаються практично без змін, їх з року в рік займають одні й ті самі компанії-виробники. Їх високоякісну продукцію можна сміливо рекомендувати для будівництва сонячних станцій.

Сонячні панелі Tier 2.
Виробники сонячних батарей класу Tier 2 – це свого роду «золота середина» між високим класом Tier 1 та нижчим - Tier 3. Сонячні панелі Tier 2 займають 8-9% від всього світового ринку сонячних панелей.
Характеристики виробництва панелей Tier 2 :
-виробництво автоматизовано, але не на такому рівні, як у Tier 1,
- інвестиції в науково-технічні розробки ведуться, але в меншому обсязі, ніж Tier 1,хоча виробники активно впроваджують отримані власні розробки для удосконалення існуючої продукції та запуску виробництва нових типів модулів.
-Торгові марки сегмента Tier 2 в більшості випадків знаходяться на ринку виробництва обладнання для сонячних електростанцій (сонячних панелей) від 2 до 5 років. Вони мають потенціал, як науковий, так і виробничий, який допоможе їм піднятися у класі і перейти в категорію Tier 1, але у них поки немає коштів і досвіду.
Сонячні панелі Tier 3
Це наймасовіший сегмент фотомодулів, який має при цьому найнижчий клас якості. На сонячні панелі Tier 3 припадає близько 90% всього світового ринку сонячних батарей. Відзначимо кілька факторів, які характерні для цього класу якості:
1. Компанії Tier 3 займаються виключно збіркою сонячних панелей, використовуючи для цього компоненти і фотомодулі, які виготовлені іншими компаніями.
2. Виробничі процеси мають недостатній рівень автоматизації, багато в чому залежать від людського фактору – ручної праці. Саме тому сонячні панелі навіть однієї партії можуть істотно відрізнятися за якістю збірки.
3. Кампанії не займаються веденням якої-небудь дослідної діяльності, використовуючи чужі (найчастіше - незаконно) технології і розробки.
4. Параметри, заявлені виробником у супровідній документації, що не завжди відповідають реальним показникам.
5. Сучасний ринок перенасичений сонячними панелями даного класу.
6. Купити сонячні панелі класу Tier 3 – це свого роду лотерея. Можна придбати сонячні батареї як хорошої якості, так і досить посередню, не дуже надійну і не дуже продуктивну сонячну панель.

А в чому ж обман клієнта. Ну класифікація, ну все зрозуміло. А обман проводиться , коли клієнту, який не зовсім добре ознайомився з теорій класифікації сонячних панелей, починають розповідати, що вся ця класифікація до якості панелей не має ні найменшого відношення і це не що інше, як маркетинговий хід, щоб визначити, куди вигідніше вкладати гроші. А далі в хід йдуть ті самі красиві графіки і малюнки, які в результаті доводять недосвідченому клієнту, що панелі класу Tier 3 нічим не поступаються за якістю панелям класу Tier 1. А так як клієнти ,не всі, але багато, шукають найкращий варіант ціна - якість, то тут і «впариваются» інвертори економ-класу і панелі класу Tier 3 за ціною, яка , м'яко кажучи, сильно перебільшена. І, якщо б цей клієнт не полінувався зателефонувати хоча б п'ять-шість компаній і запросив у них прайс, то, впевнена, був би сильно здивований отриманого результату.
Хоча, повертаючись до клієнта, який купив обладнання економ-класу за ціною вище, ніж преміум і пішов на це свідомо, будучи при цьому страшно задоволеним і не реагуючи ні на які наші пояснення - тут вже були здивовані ми.
У чому ж небезпека купівлі панелей більш низького класу?
Почнемо з іншого питання - чому при виконанні розкладки з вашої даху завжди намагаються уникнути попадання найменшої тіні на панелі? Іноді інженерам доводиться, м'яко кажучи, вивертатися, щоб помістити панелі на невелику дах з модними виступами, трубами і т. п.
Справа в тому, що сонячні панелі, з'єднані в одне поле, працюють таким чином, що потужність видається рівної потужності, виробленої найслабшою панеллю. На одну панель падає тінь, а недопроизводит вся станція –приблизно, як паршива вівця в стаді.
Тому, купивши панелі класу Tier 3, ви ризикуєте, що одна або 2 панелі будуть працювати гірше, ніж інші і потужність, вироблювана всій станцією, буде менше. Наскільки менше? А ніхто не знає. Адже панелі могли збиратися з комплектуючих, взятих на різних заводах – одні будуть працювати відмінно, а інші – ні.
У цьому, В принципі, немає нічого страшного, якщо купуються панелі за цінами економ - класу. Так, вони вироблять на 20% -25% менше, але адже і вартість їх менше. Тому термін окупності станції буде в нормі 4,5-5 років і вся експлуатація станції буде повністю укладатися в розрахункову схему. Якщо покупець точно знає, що інвертор він теж взяв економ - варіант, то при скачках напруги в мережі він буде готовий до його перезавантаження і втрати декількох годин в день роботи станції. Адже, купуючи Ланос або Таврію, ми готові миритися з деякими незручностями і недосконалістю даних автомобілів.
А якщо вам продали панелі економ-класу за ціною середнього або навіть преміум класу? Тоді зовсім інша справа. Тоді схема окупності абсолютно «не танцює». Кількість електроенергії, яку виробляє станція і чеки, одержувані господарем станції, сильно відрізняються від очікуваних, а в картинках все було так красиво! Ситуція приблизно така, як сплативши, скажімо суму, як за Рено Меган, ви отримуєте Таврію і страшно обурені чому вона гуде, трясе і погано їде, адже менеджер розповідав, яка вона хороша.
А що стосується слів про інвестиційної привабливості в класифікації сонячних панелей – знову-таки, все правильно. У кожного інвестора різні матеріальні можливості і різні плани на отримання прибутку. Одні хочуть вкласти 500 дол і отримати сто зверху через місяць, а інші вкладають 10000000 дол. в розробку нових моделей і отримують прибуток частинами, за складною схемою протягом 5 років, яку потім знову інвестують і т. д.
Тепер, які ж панелі входять в список Tier1.

Фото It Stream.
Ось кілька рейтингів виробників сонячних панелей.
Top Solar Panel Manufacturers in 2018 – Global ranking by volume shipment

2017 RANK COMPANY HEADQUARTERS
1 JinkoSolar China
2 Trina Solar China
3 Canadian Solar Canada
4 JA Solar China
5 Hanwha Q CELLS South Korea
6 GCL-SI Hong Kong
7 LONGi China Solar
8 Risen Energy China
9 Shunfeng China
10 Yingli China Green

Фото It Stream.
Ось рейтинг Bloomberg Tier 1 Q3 2017(див. картинку на вкладених файлах). Він трохи відрізняється, але основні назви присутні в обох рейтингах.


Отже, для повторення.
1. Визначтеся, панелі та інвертор якого класу Ви хочете (можете придбати.
2. При виборі сонячних панелей поспілкуйтеся з декількома компаніями, які продають і монтирующими сонячні станції.
https://aen.com.ua/g18516483-solnechnye-paneli-solnechnye
3. Чітко сформулюйте завдання, розкажіть про існуючі проблеми – наприклад, скачках напруги, неможливістю спиляти дерево у сусіда на ділянці, яке дає тінь і т. п.
4. Візьміть прайс на варіант станції, яку вони вам пропонують.
https://aen.com.ua/price_lists.html
5. Проаналізуйте, який інвертор, панелі, кріплення, щити захисту вони пропонують.
6. Якщо Ви не розбираєтеся добре у панелях і інверторах - прочитайте нашу статтю про інверторах і цю статтю про панелях. https://aen.com.ua/a324493-vpar-glavnyj-printsip.html
Перевірте, якого саме класу обладнання Вам пропонують.
7. Якщо назви однакові – порівняйте ціни.
Ці дії допоможуть Вам стати господарем саме тієї станції – з тими властивостями, терміном окупності, на який Ви розраховуєте та за оптимальною ціною.
Дуже сподіваюся, що ця стаття реально допоможе Вам не стати жертвою чергового красномовного, з великим досвідом, але не зовсім порядного менеджера.
І повторюся ще раз - менеджери компанії "Іт Стрім" з величезним задоволенням проконсультують Вас, відповідять на всі питання і підготують варіант комерційної пропозиції під Ваші вимоги і можливості..

Удачі!
Андрієнко Антоніна.

Інші статті